Samsung Galaxy Note 10
$404
Not Buyable
- LVDX85489
- Sold
Samsung Galaxy Note 10
Mint
--%
Battery Health
256GB
8GB
Aura Glow
Sprint
SM-N970U
Seller Listing Description
Unlocked Galaxy note 10
Was a sprint model
Note 10 has been completely unlocked.
256 GB storage
No flaws
Screen and body perfect
This phone is mint condition
And works on all carriers worldwide .
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Jacksonville, FL
5.0 of 5.0 stars,
15 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 12, 2021
- Date Updated: April 17, 2021
- Date Closed: April 17, 2021
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2280 |
| Screen Size | 159 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 400 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...