Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
$800
Not Buyable
- LVBZ63213
- Sold
Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
Mint condition
--%
Battery Health
128GB
12GB
Mystic Black
Unlocked
SM-N986U1
Seller Listing Description
Samsung Note 20 Ultra Mystic Black, Unlocked by Samsung SM-N986U1. Mint condition with original packaging, unused cable and charger. Black bars in images is only to mask IMEI number. Includes three cases; UAG Monarch, Samsung rugged and Speck Presidio grip.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Duluth, GA
5.0 of 5.0 stars, 14 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 21, 2021
- Date Updated: Feb. 27, 2021
- Date Closed: Feb. 27, 2021
Want to sell your Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 20 Ultra 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 175 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 494 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...