Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
- LUNP78718
- Expired
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
Seller Listing Description
Model number is SM-G988B/DS
Will work with T-Mobile, MetroPCS, AT&T, Cricket, and their linked carriers
Also works internationally
128GB
FREE phone box
FREE brand new OEM cable charger (packed inside phone box)
No sim, No earphones
Will not work with Sprint, Boost Mobile, and Verizon
Please read our policies in the pictures
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 19, 2020
- Date Updated: Dec. 29, 2020
- Date Closed: Dec. 29, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy S20 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 Ultra 5G Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 174 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 509 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 167 mm 6.6 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 222 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...