Apple iPhone Xs
$450
Not Buyable
- LUMI94659
- Expired
Apple iPhone Xs
Good condition
--%
Battery Health
256GB
Silver
AT&T
A1920
Seller Listing Description
This is an iPhone Xs, silver (white) with the original box, charger, lightning-usb cable, lighting ear-pods. The EarPods, charger, and cable have never been used. The phone lived it's entire life in an Apple Leather Case. The battery shows 100% according to Settings -> Battery Health.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The device is overall in excellent condition. There is one visible scratch on the front glass near the top. I only notice it when the display is off, and I'm looking for it.
Ships from
Dallas, TX
4.5 of 5.0 stars, 2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 16, 2020
- Date Updated: Nov. 26, 2020
- Date Closed: Nov. 26, 2020
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...