Google Pixel 2
$115
Not Buyable
- LUHB37028
- Sold
Google Pixel 2
Fair condition
--%
Battery Health
64GB
Blue
Unlocked
Google Edition
Seller Listing Description
Fully tested and functional. Normal signs of use. Phone has heavier screen burn. No charger, sim card, or any other accessories included.
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Good cosmetics. Heavier screen burn
Ships from
Anna, TX
5.0 of 5.0 stars, 251 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 2, 2020
- Date Updated: July 24, 2020
- Date Closed: July 24, 2020
Want to sell your Google Pixel 2?
Sell Similar on Swappa
Pixel 2 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2700 mAh |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1080x1920 |
| Screen Size | 127 mm 5.0 inches |
| Pixels Per Inch | 441 ppi |
Size and Weight
| Width | 70 mm 2.7 inches |
| Height | 146 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 143 g 5.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...