Samsung Galaxy S20 5G
- LUGF77479
- Expired
Samsung Galaxy S20 5G
Seller Listing Description
Hello,
I have the following for sale. I bought this on an impulse buy and noticed had too many phones.
I am selling a Samsung Galaxy S20 5G that is in MINT condition.
Last I checked the device was unlocked.
Will include the following:
Device: Samsung Galaxy S20 5G
Accessories:
Samsung AKG USB Type C Earphones.
USB C to HDMI cable.
Third party Dex docking station.
Galaxy S20 5G S-View Flip Cover, Grey.
Everything is in MINT condition.
All the stuff you basically need for the phone ready to go!
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 10, 2020
- Date Updated: June 29, 2020
- Date Closed: June 29, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy S20 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 5G Specs
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 158 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 566 ppi |
| Width | 69 mm 2.7 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 163 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...