Apple iPhone Xs
- LUFH01092
- Sold
Apple iPhone Xs
Seller Listing Description
Iphone XS, Unlocked, 64GB, Gold color, comes with Accessories and BONUS
Battery health 87% , devices are 100% Clean ESN and ready for activation.
Purchase Includes:
📲 Device
⚡️ Charging Cable
🔌 Charging Block
🔰 Anti-shock transparent case
*Device does not include a sim card*
BONUS: Mophie Powerstation 8000 mAh, ⚡️up to 29 hours of battery worth $49.99
Screen protector glass.
360 full body Anti shock film
Anti shock transparent case
Device includes a 30 days warranty for manufacturer defects only.
Shipping & Handling
All orders are shipped within 24 hours of the purchased date via Fedex.
Devices are generally delivered within 2-3 business days. 📦.. 🚴🏻♀.. 🚴🏻♀…. 🚴🏻♀
We only ship to the buyer’s confirmed Paypal account address. 🏘
🚨 We DO NOT ship internationally.
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Device have scratches on sides and corners.
Fully functional: We use Phonecheck to perform multi points functional test.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 17, 2020
- Date Updated: May 19, 2020
- Date Closed: May 19, 2020
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Specs
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...