Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
- LUEN88718
- Sold
Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
Seller Listing Description
For sale is New Sealed in-box iPhone SE. It has 64GB of storage and is white in color. The iPhone is brand new, never used, and includes the 1-year Apple warranty. The iPhone is fully paid off and is unlocked for any carrier that the phone supports (check model A2275 for network compatibility). I am including a new ultra-thin Peel/Caudabe style gray case, and a new tempered glass w/install kit.
And due to the influx of stolen credit card scam purchases, this is a Swappa Local transaction only. We can meet at either the Target or Police Station. Thank you.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 27, 2020
- Date Updated: May 5, 2020
- Date Closed: May 5, 2020
Want to sell your Apple iPhone SE 2nd Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 2nd Gen 2020 Specs
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...