Apple iPhone SE 1st Gen 2016
- LUDF25813
- Sold
Apple iPhone SE 1st Gen 2016
Seller Listing Description
New in box with all original accessories.
This iPhone SE is new and never used. Its battery cycle count is 8.
Unlocked to work in AT&T, T-Mobile and globally in GSM networks.
Has Apple warranty till October 4th 2020.
Fast USPS Priority 1-3 day shipping.
Same day handling for orders completed before 3pm central time.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 24, 2020
- Date Updated: April 13, 2020
- Date Closed: April 13, 2020
Want to sell your Apple iPhone SE 1st Gen 2016?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 1st Gen 2016 Specs
| Capacity | 1624 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 640x1136 |
| Screen Size | 101 mm 4.0 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 59 mm 2.3 inches |
| Height | 124 mm 4.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 113 g 4.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...