Samsung Galaxy Note 10 Plus
$684
Not Buyable
- LUCI89202
- Canceled
Samsung Galaxy Note 10 Plus
Good
--%
Battery Health
256GB
12GB
Black
Rogers
SM-N975W
Seller Listing Description
Samsung Galaxy Note 10+
Great Condition Galaxy Note 10+ unlocked and ready for use with US carriers. , . Will come with its brand new original accessories. phone case, and Ghost armor protection- anti scratch has been installed on the phone.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
none
Ships from
Calgary
5.0 of 5.0 stars,
8 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 1, 2020
- Date Updated: March 18, 2020
- Date Closed: March 18, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 172 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...