Samsung Galaxy S10 Plus
- LUBT38880
- Sold
Samsung Galaxy S10 Plus
Seller Listing Description
Highlights:
► Almost New Samsung SM-G975U (Galaxy S10+ BLACK 128GB)
→ Minor scuff marks around camera bump and the USB-C port
→ Running AT&T Android 10 firmware
→ Network unlocked
→ Retired from service after changing to iPhone
► Original accessory kit including:
→ Original box
→ All manuals and SIM ejector tool
→ EP-TA200 AC Charger (North America NEMA 1-15 Plug)
→ USB C male to USB A male converter for Smart Switch
→ AKG headphones with phone plug
→ USB C male to USB A male data and charging cable
► Available on request: Used Otterbox Defender Case with normal wear and tear
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
► There is minor scuffing around the camera bump and USB-C port.
► The unit was network unlocked in September 2019 by AT&T.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 15, 2020
- Date Updated: March 6, 2020
- Date Closed: March 6, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy S10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10 Plus Specs
| Capacity | 4100 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 164 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 526 ppi |
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...