Samsung Galaxy A10e
- LUBG27142
- Sold
Samsung Galaxy A10e
Seller Listing Description
Overall-- Very Good condition, . please check pictures for detail.
Cosmetic Condition--Screen is in very good condition. Frames and Sides and the back are also in good condition. Please check pictures for details.
Functions—100% fully Functional. Clean IMEI.
Package--Phone only, no accessories
Fast shipping, Will be shipped out in One business day.
Other: No SIM card. This is SM-102U1 model. unlocked. please contact your carrier to make sure it work before purchasing.
Returns: We accept returns within 30days (including weekends and holidays) if the item is not as described. Package should be delivered back to us in 15 days. Refund will usually be done in 24 Hours after we receive it back and inspect it. If the item does not have any issues on inspection, a 15% restock fee may be applied.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
none
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 1, 2020
- Date Updated: Feb. 3, 2020
- Date Closed: Feb. 3, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy A10e?
Sell Similar on Swappa
Galaxy A10e Specs
| Capacity | 3000 mAh |
| Longevity | 16 hours |
| USB | USB-B Micro |
| Resolution | 720x1560 |
| Screen Size | 148 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 296 ppi |
| Width | 70 mm 2.7 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 141 g 5.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...