Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G
$680
Not Buyable
- LUAS83000
- Canceled
Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G
Good
--%
Battery Health
256GB
12GB
Black
Verizon
SM-N976V
Seller Listing Description
Unlocked Good condition Over all Comes with box charger headphones All new
works on Verizon But also unlocked tested with over seas sim card
has small ding on bottom left hardly noticeable but its there
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Small Ding at bottom left corner no cracks
Ships from
Pflugerville, TX
5.0 of 5.0 stars,
64 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 19, 2020
- Date Updated: Jan. 25, 2020
- Date Closed: Jan. 25, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Plus 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 172 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...