Google Pixel XL
$70
Not Buyable
- LUAJ44140
- Sold
Google Pixel XL
Fair condition
--%
Battery Health
32GB
4GB
Black
Unlocked
Google Edition
Seller Listing Description
Fully functional. Normal signs of use. No charger or any other accessories included.
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal signs of use
Ships from
Anna, TX
5.0 of 5.0 stars, 251 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 10, 2020
- Date Updated: March 18, 2020
- Date Closed: March 18, 2020
Want to sell your Google Pixel XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 3450 mAh | |
| Fast charging (18W) via USB Type-C | |
Screen and Display
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x2560 |
| Screen Size | 140 mm 5.5 inches |
| Pixels Per Inch | 534 ppi |
| 5.5-inch AMOLED display, 1440x2560 | |
Size and Weight
| Size | 154.7 x 75.7 x 8.5 mm |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...