Samsung Galaxy A50
- LRVJ93583
- Sold
Samsung Galaxy A50
Seller Listing Description
Samsung Galaxy A50. 3 months of use. The phone has been in a case all its life. Has also been in a screen protector all life. The phone has 2 sim slots and a sd card slot. perfect for business users. The phone will come with original charger and original box, also includes two cases. The phone is meant for GSM carriers and works great on T-mobile/ATT. If you buy it and use it on a carrier that is not supported, it is not my responsibility.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The screen is scratch free. The back has random scuffs, not very visible.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 9, 2019
- Date Updated: July 17, 2019
- Date Closed: July 17, 2019
Want to sell your Samsung Galaxy A50?
Sell Similar on Swappa
Galaxy A50 Specs
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 162 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 403 ppi |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 159 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 166 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...