Samsung Galaxy S10 5G
$810
Not Buyable
- LRVI96993
- Sold
Samsung Galaxy S10 5G
Mint
--%
Battery Health
256GB
8GB
Silver
Sprint
SM-G977P
Seller Listing Description
New. Has a box if needed . Phone has, No flaws and is still in the plastic! We have lightened the back ground of some of the pictures so that you can see the phone better. All Samsung paperwork, charger and earbuds included. They are all unused.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Atlanta, Georgia
4.5 of 5.0 stars,
30 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 8, 2019
- Date Updated: July 22, 2019
- Date Closed: July 10, 2019
Want to sell your Samsung Galaxy S10 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 169 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 502 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...