Apple iPad Pro 11" 2018
- LRSK22144
- Sold
Apple iPad Pro 11" 2018
Seller Listing Description
Up for sale is a like new, used sparingly, Space Gray Ipad Pro 11" 256 gb model. The Ipad comes with the box all the original accessories in unused condition. The Ipad is in mint condition, no dings, dents, chips, scratches or cracks. I was the original owner (bought sealed, new), clean ESN and no icloud locks. Ships within 24 hours of cleared payment. Any questions, feel free to ask. Price is firm. Thank you!
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 24, 2019
- Date Updated: June 16, 2019
- Date Closed: April 28, 2019
Want to sell your Apple iPad Pro 11" 2018?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 11" 2018 Specs
| Capacity | 7812 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1668x2388 |
| Screen Size | 280 mm 11.0 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 468 g 16.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...