Apple iPhone Xs
- LRQP40155
- Expired
Apple iPhone Xs
Seller Listing Description
This is an Apple iPhone XS Space Gray 256GB. It was bought at a T-Mobile store on November 2018 and was used until February 2019.
-- Original price is $1,149. Selling for $885* via Swappa.
-- Apple One (1) Year Limited Warranty is still valid until November 2019.
-- There is no equipment balance on this phone and therefore can be unlocked to use for other carriers.
*Current price reflects without box and accessories, will include for an additional fee.
I am happy to answer any questions and provide any additional images.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Bought November 2018 and used until early February 2019. No cracks, but there is one hair-like scratch on the screen. It is invisible if you put a screen protector over it.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 8, 2019
- Date Updated: June 16, 2019
- Date Closed: May 7, 2019
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Specs
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...