Apple iPhone Xs Max
- LRPD68879
- Sold
Apple iPhone Xs Max
Seller Listing Description
LIKE NEW
Sprint Only (This phone must be activated in a Sprint Retail Store Only)
Original Box &
Accessories included -
Brand New charger and lighting cable
Guaranteed clean ESN
Factory reset and ready to setup new account
Very Important;
This phone must be activated in a Sprint Retail Store Only.
This phone cannot be activated on a MVNO network such as - Boost Mobile, Virgin Mobile, Republic Wireless, Freedom Pop, etc.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 29, 2019
- Date Updated: Feb. 9, 2019
- Date Closed: Feb. 9, 2019
Want to sell your Apple iPhone Xs Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Max Specs
| Capacity | 3179 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 77 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...