Google Pixel 2 XL
- LROB42304
- Sold
Google Pixel 2 XL
Seller Listing Description
Excellent condition with minimal signs of use.
Black and White "Panda" version
Unlocked (Verizon) for most carriers
128gb storage capacity
Will arrive in the original box with OEM Google Rapid Charger and Crystal Clear case.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There are a couple of light scratches on the screen but cannot be seen with screen protector installed. These are very light and in no way effect the operation of this phone. Other than that, the phone is mint.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 1, 2019
- Date Updated: Jan. 6, 2019
- Date Closed: Jan. 6, 2019
Want to sell your Google Pixel 2 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 2 XL Specs
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1440x2880 |
| Screen Size | 152 mm 6.0 inches |
| Pixels Per Inch | 537 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...