Samsung Galaxy Note 9
- LRMS79875
- Sold
Samsung Galaxy Note 9
Seller Listing Description
I have a Note 9 in black 128gb. This is the international hybrid dual-sim model. You can have a nano sim and a sd card or two sims if you have a larger sim card or use an adapter. I had this listed as new in sealed box but I didn't trust selling it without verifying that it worked. Everything works great and I am selling it as mint. It was only used to verify condition and that everything functions properly. This is the dual sim snapdragon model. I ship next business day with tracking and signature confirmation. I am including two cases as well. Please be aware that a signature is required for delivery and your address must be confirmed by Paypal. I cannot accept returns at this time. Please be aware that by purchasing this you agree that all sales are final. Thanks.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 27, 2018
- Date Updated: Jan. 24, 2019
- Date Closed: Jan. 24, 2019
Want to sell your Samsung Galaxy Note 9?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 9 Specs
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 35 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 162 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 514 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...