Apple iPhone SE 1st Gen 2016
- LRME69147
- Sold
Apple iPhone SE 1st Gen 2016
Seller Listing Description
Near Mint Apple iPhone SE 64GB Rose Gold Factory Unlocked w/ CASE BUNDLE
NOTE: BODY GLOVE CASE NOT INCLUDED ANYMORE, SO that's why I dropped the price.
The phone is in Near Mint condition with very minimal sign of use like minor scratches. I have also tried MetroPCS, AT&T and T-Mobile in this iphone. The iPhone is fully functional and overall the iphone looks beautiful.
Extras: Aluminium Chrome Case, Car charger, iPhone adapter, TWO cables, headphone, pop up phone gripper and tempered glass. Please be aware that these accessories are included as extras. So, I will not accept a return if these stopped working for any reason
I will ship the item within 12-24 hrs of cleared payment.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor scratches
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 13, 2018
- Date Updated: Dec. 11, 2019
- Date Closed: Dec. 11, 2019
Want to sell your Apple iPhone SE 1st Gen 2016?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 1st Gen 2016 Specs
| Capacity | 1624 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 640x1136 |
| Screen Size | 101 mm 4.0 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 59 mm 2.3 inches |
| Height | 124 mm 4.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 113 g 4.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...