Apple iPhone 6
- LRLV43441
- Canceled
Apple iPhone 6
Seller Listing Description
Excellent Apple iPhone 6 16GB Space Gray Verizon/ GSM unlocked + Extras + Fast Shipping
The phone is in Excellent condition. The body has sign of use like scuffs, dings etc. I have also tried MetroPCS, AT&T and T-Mobile in this iphone. The home button is a little loose but works fine. The iPhone is fully functional and overall the iphone looks beautiful.
Extras: Car charger, iPhone adapter, cable, headphone, and pop up phone gripper. Please be aware that these accessories are included as extras. So, I will not accept a return if these stopped working for any reason
I will ship the item within 12-24 hrs of cleared payment.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
minor scuff, dings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 26, 2018
- Date Updated: Nov. 20, 2018
- Date Closed: Nov. 20, 2018
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...