Google Pixel 8a
- LAFU48703
- Approved
- New Listing
Google Pixel 8a
Google Pixel 8a MINT CARRIER UNLOCKED
This is a pristine Google Pixel 8a, I am the only owner of the device and it is essentially unused as I utilized another device as my daily driver. No damage, no scratches, it is absolutely mint. Screen has a glass screen protector which I will leave on and this sale includes original box and charging cable and a protective phone case. Also, this device will get Pixel Drops, Android version updates and securty updates until May of 2031 - that 5 more years! This was purchased through T-Mobile but is fully paid off and already carrier unlocked so it can be used on any compatible carrier. Get this absolutely like new device before someone else does - BUY NOW!
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Melrose Park, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 31, 2026
- Date Updated: May 31, 2026
- Date Expires: June 10, 2026
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 8a Specs
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...