Samsung Galaxy Note 10 Plus
- LAFS84060
- Approved
- Low Price
- New Listing
Samsung Galaxy Note 10 Plus
Samsung Galaxy Note 10 Plus📶Unlocked|💎Fair Cond |🤝 Trusted 💯|🧪 Certified |📦Fast Ship
Thank you for checking my listing!
This is a Samsung Galaxy Note 10 Plus (U1)
Carrier Compatibility: Unlocked
Fully tested with industry-standard PhoneCheck software. This device has a clean IMEI and is clear for activation. There are no accounts or passwords on the device. Device is ready for activation. The device is Fully Functional & 100% GUARANTEED!
- This device has all original parts; it is not refurbished with aftermarket parts!
FAIR CONDITION, SHOWS NORMAL SIGNS OF USE, HEAVY SCRATCHES, SEE PICTURES.
PHONE WITH GENERIC TYPE C CABLE ONLY
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
/
Free Shipping
- Seller ships from Englishtown, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 29, 2026
- Date Updated: May 29, 2026
- Date Expires: June 8, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy Note 10 Plus Specs
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 172 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...