Google Pixel 2 XL
$62
Login to Buy
- LAFR53971
- Approved
- Low Price
Google Pixel 2 XL
Fair condition
--%
Battery Health
64GB
Black
Verizon
Verizon Edition
Seller Listing Description
Purchased phone to do a trade-in offer, but ended up not trading in. The phone holds a charge, and everything appears to work. It was sold to me as unlocked, but I believe it is still locked to Verizon.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone has screen burn in.
Ships from
Leander, TX
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Leander, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 28, 2026
- Date Updated: May 29, 2026
- Date Expires: June 7, 2026
Want to sell your Google Pixel 2 XL?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 2 XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2880 |
| Screen Size | 152 mm 6.0 inches |
| Pixels Per Inch | 537 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...