Samsung Galaxy S22 Ultra
- LAFP85647
- Approved
- New Listing
Samsung Galaxy S22 Ultra
Please choose this S22 Ultra as your phone
Due to recent passing of previous owner I am raising funds for services to honor her.
Phone is good front and back, has some wear showing on top and bottom which are not visible when protected by case. I appreciate your consideration. I was able to save all the photos and the phone worked just fine until I shut down service from Verizon. Again thank you for you consideration in choosing this device.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Front and back are in good condition, top and bottom show some wear
Free Shipping
- Seller ships from Cleveland, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 26, 2026
- Date Updated: May 26, 2026
- Date Expires: June 5, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S22 Ultra Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...