Samsung Galaxy S22 Ultra
- LAFO44794
- Approved
- Price Drop
Samsung Galaxy S22 Ultra
Galaxy S22 Ultra
“Ships to continental US only. No freight forwarders or reshippers, please. Orders using forwarding addresses will be canceled immediately”
Great condition, looks brand new and works amazing as well. 256 GB storage and 12GB RAM. Has the stylus and will come with original box plus a charging brick and cable. Also has the original box. Phone has been in a case with a screen protector from day one. Will come with case as well. This phone is not unlocked, it’s an AT&T phone.
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Yakima, WA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 24, 2026
- Date Updated: May 25, 2026
- Date Expires: June 3, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S22 Ultra Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...