Samsung Galaxy S20 Plus 5G
$164
Login to Buy
- LAFM21236
- Approved
- Low Price
Samsung Galaxy S20 Plus 5G
Mint condition
--%
Battery Health
128GB
12GB
Black
T-Mobile
SM-G986U
UNLOCKED Mint S20 + with Extras
UNLOCKED Beautiful S20 + in black comes with fast charger, cable charger, and CASE. L@@K 30 DAY NO QUESTIONS ASKED RETURN POLICY PAID LABLE PROVIDED.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Pismo Beach, CA
4.0 of 5.0 stars, 10 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Pismo Beach, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 23, 2026
- Date Updated: May 23, 2026
- Date Expires: June 2, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S20 Plus 5G?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S20 Plus 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 16 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 524 ppi |
Size and Weight
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...