Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
- LAFJ78344
- Approved
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Samsung Galaxy S21 Ultra - 128 GB - Phantom Black (Unlocked)
This was my dad’s phone and was barely used. Phone is fully functional and in exceptionally clean condition with no cracks, no burn-in, and no issues. Always kept in a case.
Details: • Verizon model • 128GB storage • Factory reset and ready for new owner • Excellent battery life • Cameras and screen are flawless • Includes protective case One of Samsung’s best flagship phones with an amazing camera and display.
Details:
•Phone is fully paid off and unlocked
•128GB storage
•Factory reset and ready for new owner
•Excellent battery life
•Cameras and screen are flawless
•Includes protective case
One of Samsung’s best flagship phones with an amazing camera and display.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Olympia, WA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 20, 2026
- Date Updated: May 21, 2026
- Date Expires: May 30, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S21 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S21 Ultra 5G Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 516 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...