Apple iPad Mini (6th Gen)
$349
Login to Buy
- LAFH30684
- Approved
Apple iPad Mini (6th Gen)
New condition
--%
Battery Health
64GB
Gray
Wi-Fi
A2567
NEW SEALED 64GB IPAD MINI WIFI GREY
BRAND NEW AND SEALED!!!!
64GB IPAD MINI(6th Generation) in Space Grey Color
FAST AND FREE SHIPPING.
CHECK MY REVIEWS
ANY QUESTIONS? FEEL FREE TO ASK!
Wi-Fi
- Carrier compatible with Wi-Fi
-
Compatible carriers:
- • Wi-Fi
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Amherst, MA
5.0 of 5.0 stars, 12 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Amherst, MA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 18, 2026
- Date Updated: May 18, 2026
- Date Expires: May 28, 2026
Want to sell your Apple iPad Mini (6th Gen)?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPad Mini (6th Gen) Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
Size and Weight
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...