Google Pixel 6a
- LAFG30868
- Approved
- Low Price
Google Pixel 6a
Seller Listing Description
previously purchased used here on Swappa. had been in a case the whole time, but sold as pictured without any cables. assume it will be a little dirty with slight scratches throughout. honestly I think the phone would be a great backup phone for emergencies. I think I purchased it unlocked, but all I can say is I used it on Google Fi. the main "issue" is the battery is recommended to be replaced with a charge cycle count of 394. phone not eligible for Google support on the battery. I'll add lots of pictures. sold as is. no returns or guarantees. I'll answer any questions to the best of my ability.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
previously purchased used here on Swappa. had been in a case the whole time, but sold as pictured without any cables. assume it will be a little dirty with slight scratches throughout. honestly I think the phone would be a great backup phone for emergencies. I think I purchased it unlocked, but all I can say is I used it on Google Fi. the main "issue" is the battery is recommended to be replaced with a charge cycle count of 394. phone not eligible for Google support on the battery. I'll add lots of pictures. sold as is. no returns or guarantees. I'll answer any questions to the best of my ability.
Free Shipping
- Seller ships from Fuquay Varina, NC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 17, 2026
- Date Updated: May 17, 2026
- Date Expires: May 27, 2026
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 6a Specs
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...