Apple iPad Mini (5th Gen)
$180
Login to Buy
- LAFF09131
- Approved
Apple iPad Mini (5th Gen)
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Gray
Unlocked
🔥EXCELLENT CONDITION🔥WIFI + 4G LTE UNLOCKED🔥 🔥APPLE iPad MINI 5 64GB iOS26 QUICK SHIP
Fully functional iPad MINI 5 64GB
LTE CELLULAR UNLLOCKED
Shipped out fast next day to USA addresses ONLY!
OPTIONAL Express Mail shipping (1-2 DAYS)
PayPal payment with a verified address
Cancellations or address changes with PayPal refund incur 3.5% seller fee.
Returns accepted within 30 days.
Thank you.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
EXCELLENT CONDITION WITH VERY MINOR WEAR
Ships from
Maspeth, NY
5.0 of 5.0 stars, 390 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Maspeth, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 16, 2026
- Date Updated: May 16, 2026
- Date Expires: May 26, 2026
Want to sell your Apple iPad Mini (5th Gen)?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPad Mini (5th Gen) Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5124 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 199 mm 7.9 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 203 mm 8.0 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 301 g 10.6 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...