Google Pixel 7 Pro
- LAFD12530
- Approved
- New Listing
Google Pixel 7 Pro
New Sealed Google Pixel 7 Pro
Selling a new in box Google Pixel 7 Pro for Verizon. Model on box is GA03419-US. I originally purchased for myself on other site and seller stated this was Carrier unlocked BUT LET ME BE CLEAR, I HAVEN'T OPENED OR CHECKED THAT SO THIS VERSION IS A VERIZON VERSION SO PLEASE READ THAT. I decided to get a different phone so selling since I can't return. Not interested in trades.Will provided tracking once shipped.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Coolidge, AZ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 14, 2026
- Date Updated: May 14, 2026
- Date Expires: May 24, 2026
Want to sell your Google Pixel 7 Pro?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 7 Pro Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| USB | USB-C |
| Li-Ion 5000 mAh (non-removable) | |
| 23W wired (PD 3.0) | |
| 23W wireless; reverse wireless | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x3120 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 512 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7-inch LTPO AMOLED (OLED), 120Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.9 x 76.6 x 8.9 mm (6.41 x 3.02 x 0.35 in) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 212 g 7.5 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...