Google Pixel 9 Pro Fold
- LAFA23394
- Approved
- Low Price
Google Pixel 9 Pro Fold
Performs essential functions normally with some minor cosmetic issues
Phone functions normally with two issues explained in damage/wear description. Purchase comes with used Google branded case in black color in good condition
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
In closed position, there is a dent on bottom left corner of frame. Also, a noticeable but faint pop sound can be heard when pressing screen with higher than normal pressure along edge of the right side of the inner screen. Both inner and outer display function normally with no visible scratches or damage.
Free Shipping
- Seller ships from Kealakekua, HI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 11, 2026
- Date Updated: May 11, 2026
- Date Expires: May 21, 2026
Want to sell your Google Pixel 9 Pro Fold?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 9 Pro Fold Specs
| Capacity | 4650 mAh |
| USB | USB-C |
| 4650 mAh battery | |
| Wired (USB-C) | |
| Qi wireless charging (7.5W); not compatible with Pixel Stand 2 | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2152x2076 (inner); 1080x2424 (outer) |
| Screen Size | 203 mm 8.0 inches |
| Pixels Per Inch | 373 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Foldable OLED inner display (8.0 in) up to 120Hz; outer OLED display (6.3 in) up to 120Hz | |
| Size | 155.2 x 77.1 x 10.5 mm (folded); 155.2 x 150.2 x 5.1 mm (unfolded) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 11 mm 0.4 inches |
| Weight | 257 g 9.1 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...