Google Pixel 7 Pro
- LAEW27529
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 7 Pro
Carrier Unlocked Pixel 7 Pro With Accessories!
Carrier unlocked, originally purchased through Verizon. But I have used it successfully on AT&T as well with no issues.
Will include 4 cases (two magsafe, two non-magsafe) and extra screen protectors (TPU film and curved "glass"). Will include generic USB-C cable. No power adapter included, no original packaging included.
Since this device was originally purchased through a carrier, the bootloader cannot be unlocked.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
A few minor scuffs and scratches from normal wear and tear over the last 4 years of use. But none of the scratches on the screen are visibile when the screen is on and do not impede the viewing/usage experience
Free Shipping
- Seller ships from Cary, NC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: May 7, 2026
- Date Updated: May 8, 2026
- Date Expires: May 17, 2026
- Date Closed: May 8, 2026
Want to sell your Google Pixel 7 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7 Pro Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| USB | USB-C |
| Li-Ion 5000 mAh (non-removable) | |
| 23W wired (PD 3.0) | |
| 23W wireless; reverse wireless | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x3120 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 512 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7-inch LTPO AMOLED (OLED), 120Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.9 x 76.6 x 8.9 mm (6.41 x 3.02 x 0.35 in) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 212 g 7.5 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...