Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
- LAEQ01536
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
Good Condition iPhone SE 2 64GB Xfinity
Color : White
64 GB
Will ship within 1-2 business days.
Return Policy
⁃ 30 day warranty policy for any manufacturer defects, this warranty does not cover any cosmetic or internal damage done to the device. If no issues are found upon being retuned a 9% restocking fee will be applied.
⁃ 3 day return policy for any device not received in the correct cosmetic condition. If no issues are found upon being retuned a 9% restocking fee will be applied.
⁃ Customers have a 14 day return policy for buyers remorse but a 9% restocking fee will be applied
Battery Health
- 84% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear and tear
Free Shipping
- Seller ships from Morton Grove, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 30, 2026
- Date Updated: May 1, 2026
- Date Expires: May 10, 2026
- Date Closed: May 1, 2026
Want to sell your Apple iPhone SE 2nd Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 2nd Gen 2020 Specs
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...