Google Pixel 7
- LAEM71089
- Approved
- Low Price
- New Listing
Google Pixel 7
Google Pixel 7 in excellent condition and original packaging
This is an Obsidian Google Pixel 7 (model GQML3) with 5G mmWave & Sub-6 and 128 GB. It was originally used on Verizon Wireless, but has been unlocked. Comes with the original box, quick switch adapter, and charging cable. It was protected with a case so there is only minor wear near the USB charging port, and some impressions left from the phone case on the top back part. Otherwise, this phone is spotless! It works like new. The only reason I'm selling this is because I upgraded to a Google Pixel 10.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There are some tiny scratches near the USB port, and some impressions left from the phone case on the top back portion. Otherwise, it's in excellent condition!
Free Shipping
- Seller ships from Charlottesville, VA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 26, 2026
- Date Updated: April 26, 2026
- Date Expires: May 6, 2026
Want to sell your Google Pixel 7?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 7 Specs
| Capacity | 4355 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 4355 mAh (minimum 4270 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS) | |
| Qi-certified wireless charging; Battery Share (reverse wireless charging) | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 416 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.3 in FHD+ OLED/AMOLED, 1080x2400, up to 90 Hz, 416 ppi | |
| Size | 155.6 x 73.2 x 8.7 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 6.9 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...