Apple iPhone Xs
- LAEM70677
- Approved
- Low Price
Apple iPhone Xs
iPhone XS | AT&T Locked | 64GB | Case Included
Picked this up a few years ago to try out iOS. Never really made it my daily driver, as I'm too comfortable with Android, and I don't use AT&T as a carrier (never used my own SIM in it). Passing it along while it still has some miles left; purchased from Swappa sale SYKC77998.
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Battery Health
- 84% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light wear around the edges of the glass and some micro-scratches on the back glass. Light micro-scratches around the front camera array (not on display itself, which has a glass screen protector applied).
Free Shipping
- Seller ships from Bainbridge Island, WA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 27, 2026
- Date Updated: April 27, 2026
- Date Expires: May 7, 2026
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone Xs Specs
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...