Apple iPhone 14 Plus
- LADK94410
- Approved
- Price Drop
Apple iPhone 14 Plus
iPhone 14 Plus 128gb – Mint Condition - Unlocked – 30 Day Warranty
This iPhone 14 Plus is in like-new condition and works perfectly!
* Shows almost no signs of use
* Clean Back Glass
* Pristine Display
* 87% Battery Health
✅ Fully tested
✅ Unlocked for any carrier
✅ No iCloud lock
✅ 30-day warranty included
sku - 19
Xfinity
- Carrier compatible with Xfinity
-
Compatible carriers:
- • Xfinity
Battery Health
- 87% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Manchester, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 30, 2026
- Date Updated: March 30, 2026
- Date Expires: April 9, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14 Plus?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 14 Plus Specs
| Capacity | 4325 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 203 g 7.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...