Apple iPad Mini 6th Gen
- LADK64839
- Approved
Apple iPad Mini 6th Gen
nice, lightly used ipad mini 6th gen
Comes with the black magnetic apple case a $50 value and new charging cable.
https://www.amazon.com/dp/B09G9NHR55?ref_=ppx_hzsearch_conn_dt_b_fed_asin_title_3
Wi-Fi
- Carrier compatible with Wi-Fi
-
Compatible carriers:
- • Wi-Fi
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Mint condition, lightly used gray iPad mini. Has been in a black apple magnetic case since day one, never dropped corders are unblemished.
Free Shipping
- Seller ships from Hopkins, MN
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 30, 2026
- Date Updated: March 31, 2026
- Date Expires: April 9, 2026
Want to sell your Apple iPad Mini 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPad Mini 6th Gen Specs
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...