Google Pixel 10
- LADI58383
- Approved
Google Pixel 10
Open Box Google Pixel 10 Smartphone
Phone was only tested for a week or so before being put back in the box.
Fully factory reset, direct store price $850+
---
Processor: Google Tensor G5 (3nm, TSMC-manufactured)
Display: 6.3-inch Actua OLED (1080 x 2424), 60–120Hz, 3000 nits peak brightness
Main Camera: 48 MP Wide (f/1.7) with OIS Ultrawide
Camera: 13 MP (120∘ Field of View) Telephoto Camera: 10.8 MP with 5x Optical Zoom (New for base model)
Front Camera: 10.5 MP Dual PD with Autofocus
Memory & Storage: 12GB RAM | 128GB storage Battery: 4,970 mAh (Typical) Charging: 30W Wired | 15W Qi2 Magnetic Wireless ("Pixelsnap")
Software: Android 16 with 7 years of guaranteed OS and Security updates
Based in Raleigh, NC, so if you're on the east coast, this will arrive quick!
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Raleigh, NC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 28, 2026
- Date Updated: March 28, 2026
- Date Expires: April 7, 2026
Want to sell your Google Pixel 10?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 10 Specs
| Capacity | 4970 mAh |
| USB | USB-C |
| Typical 4970 mAh (minimum 4835 mAh); 24+ hour battery life; up to 100 hours with Extreme Battery Saver | |
| Fast charging with 30W USB-C PPS charger or higher (sold separately) | |
| Qi2-certified wireless charging up to 15W | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch Actua OLED display; Smooth Display 60–120 Hz; 422 PPI | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.6 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 204 g 7.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...