Apple iPhone 13
- LADH11918
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 13
Apple iPhone 13 – 128GB – Midnight – T-Mobile
This iPhone 13 comes in the midnight color with 128GB of storage and is ready to activate on T mobile or any other carrier if you were to try and get it unlocked as there is no balance on device. The device is in fair condition with 83% battery health and all functions working exactly as they should. All parts are OEM, and the phone has been tested to ensure full functionality.
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Device shows noticeable wear and tear around the frame from normal use. The screen has very light scratches that are difficult to see during normal use. There are no cracks on the screen or camera. Overall, the phone is fully operational and ready to activate.
Free Shipping
- Seller ships from Austin, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 27, 2026
- Date Updated: March 27, 2026
- Date Expires: April 6, 2026
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 13 Specs
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...