Apple iPhone 15 Pro
- LADF52831
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro – 128GB – Unlocked – Great Condition
Selling my iPhone 15 Pro, 128GB.
Great condition and runs perfectly.
Unlocked (ready for any carrier)
128GB storage
No cracks or major wear
Clean IMEI
Normal battery health.
Fully reset and ready to go
This is the Pro model, so the camera and performance are excellent.
Only selling due to upgrade.
Serious buyers only.
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
minor scuffing around outer edge of camera lense and side buttons. Not noticeable by eye but you can see in photos.
Free Shipping
- Seller ships from Austin, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 25, 2026
- Date Updated: March 28, 2026
- Date Expires: April 4, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...