Apple iPhone 12 Mini
- LADE96797
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 12 Mini
Used unlocked iphone 12 mini
The phone is listed as an AT&T phone but it was unlocked and used with Consumer Cellular. The phone works well, although the battery has lost some of its staying power. Charging cord is included.
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Battery Health
- 77% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear and tear with some visible scratches but no deep scratches or cracks.
Free Shipping
- Seller ships from Madison, WI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 24, 2026
- Date Updated: March 26, 2026
- Date Expires: April 3, 2026
Want to sell your Apple iPhone 12 Mini?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 12 Mini Specs
| Capacity | 2227 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 138 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 133 g 4.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...