Apple iPhone 14 Pro Max
- LADA81160
- Approved
- Featured
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 14 Pro Max
T-mobile/Metro-pcs only!
T-mobile/Metro-pcs only!!!!!!
I’m available Monday–Friday, 7:00 AM – 8:00 PM (Eastern Time).
During business hours, you can expect a response within 1–2 hours.
If you experience any issue, please contact me before leaving feedback — I’m committed to resolving all concerns quickly and fairly.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 85% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Device is fully functional. The screen shows light scratches from use, including a few that can be slightly felt. The frame has some paint wear/chipping. The back glass has been replaced. All features work as expected.
Free Shipping
- Seller ships from Cape Coral, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: March 19, 2026
- Date Updated: March 23, 2026
- Date Expires: March 29, 2026
- Date Closed: March 23, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Max Specs
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...