Apple iPhone 13
- LADA67529
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 13
iPhone 13 128GB Midnight
iPhone 13 (128GB, Midnight) in good working condition. Fully functional with no issues. Everything works including Face ID, camera, speakers, and charging. The phone has some cosmetic wear, including visible scuffing/chipping along the edges and light scratches on the screen, but nothing that affects performance. Back glass and camera lenses are in good condition with no cracks.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Good condition overall. Shows moderate wear with visible scuffing along edges. Screen has light surface scratches but functions perfectly and is clear during use. Back and camera lenses are clean with no cracks. Fully functional with no issues.
Free Shipping
- Seller ships from Delray Beach, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 20, 2026
- Date Updated: March 29, 2026
- Date Expires: April 28, 2026
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 13 Specs
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...