Samsung Galaxy S21 FE 5G
- LACY89268
- Approved
- Low Price
- Expired
Samsung Galaxy S21 FE 5G
📱 Samsung Galaxy S21 FE 5G 128GB **Fully Unlocked**
SHIPPING POLICY: Items are shipped within 2 business days. We reserve the right to need an extra day to ship due to unforeseen circumstances. Free shipping is sent via USPS and we are not responsible for the delivery time. Any items that arrive damaged in transit must be reported within 24hrs of receipt.
RETURN POLICY: All items can be returned for a refund within 14 days. We charge a 20% restocking fee for any item returned within 14 days that are not defective. Items that are defective and returned within 30 days are by exchange only. We do not accept returns for an item that is damaged by incidental use.
ACCOUNT POLICY: All items that are returned MUST have the respective Apple, Google, Samsung account removed 1st. We cannot accept any returns that have an Apple, Google, Samsung account on the device.
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from South Burlington, VT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: March 18, 2026
- Date Updated: March 29, 2026
- Date Expires: March 28, 2026
- Date Closed: March 29, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S21 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 FE 5G Specs
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 163 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 403 ppi |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...