Apple iPad Mini 6th Gen
$315
- LACX95360
- Approved
- Expired
Apple iPad Mini 6th Gen
Good
--%
Battery Health
64GB
Purple
Wi-Fi
A2567
Purple iPad Mini 64g
Purple iPad Mini 64g
No visible wear, tear, or damage. Device kept in protective case and screen protector.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Scuffed on back, sticker residue due to choice of decoration. No other signs of wear, tear, or damage. Device kept in protective case and screen protector.
Ships from
Killeen, TX
4.0 of 5.0 stars,
2 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Killeen, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 17, 2026
- Date Updated: March 28, 2026
- Date Expires: March 27, 2026
- Date Closed: March 28, 2026
Want to sell your Apple iPad Mini 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 6th Gen Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
Size and Weight
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...