Google Pixel 9 Pro Fold
$690
- LACX52074
- Approved
- Featured
- Low Price
- Canceled
Google Pixel 9 Pro Fold
Fair
--%
Battery Health
256GB
Obsidian
Unlocked
GGH2X
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
visible scratches on screen
Phonecheck Certified
- This seller uses Phonecheck to certify devices
- Phonecheck's comprehensive Device History Report, includes diagnostic info, carrier status, repair history, and more
- Phonecheck is a Swappa partner and industry leader in pre-owned device certification
Ships from
Dearborn, MI
5.0 of 5.0 stars,
37 ratings
Phonecheck
Seller certifies devices with Phonecheck
Enterprise
Enterprise seller, high quality, high volume
Seller Listing Addendum
All sales includes charging cable
Each device is thoroughly tested by phonecheck software to ensure quality.
Free Shipping
- Seller ships from Dearborn, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
Your device will be shipped within 24 to 48 hours. We typically use UPS 2nd day Air.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
We offer a 14-day return policy
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: March 17, 2026
- Date Updated: March 22, 2026
- Date Closed: March 22, 2026
Want to sell your Google Pixel 9 Pro Fold?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro Fold Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4650 mAh |
| USB | USB-C |
| 4650 mAh battery | |
| Wired (USB-C) | |
| Qi wireless charging (7.5W); not compatible with Pixel Stand 2 | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2152x2076 (inner); 1080x2424 (outer) |
| Screen Size | 203 mm 8.0 inches |
| Pixels Per Inch | 373 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Foldable OLED inner display (8.0 in) up to 120Hz; outer OLED display (6.3 in) up to 120Hz | |
Size and Weight
| Size | 155.2 x 77.1 x 10.5 mm (folded); 155.2 x 150.2 x 5.1 mm (unfolded) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 11 mm 0.4 inches |
| Weight | 257 g 9.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...